Modernizace dvou vrtulníků Airbus EC-120 pro litevskou pohraniční stráž

Modernizace dvou vrtulníků Airbus EC-120 pro litevskou pohraniční stráž

Jeden z vrtulníků Airbus EC-120 byl modernizován speciálním vybavením (EOP / Elektrooptická hlavice, DMM / Digitální Mapa, VDR / Video Rekordér, nová MFD / Multifunkční displeje včetně instalačního materiálu). Všechna nově instalovaná zařízení musela být integrována způsobem, aby byla plně kompatibilní se stávajícími systémy. Druhý vrtulník byl předběžně upraven tak, aby mohl plně provozovat speciální mise s využitím speciálního vybavení z prvního vrtulníku.


Česká letecká servisní doposud realizovala speciální modernizační programy v Polsku (vrtulníková policejní jednotka a Polská pohraniční stráž), Litvě (Litevská pohraniční stráž) a také v České republice (logistická podpora pro Vzdušné Síly a Policejní vrtulníkovou jednotku).

Všechny tyto projekty jsou z hlediska certifikačního velmi náročné (pro všechny projekty Ministerstva Vnitra je obvykle vyžadována úplná shoda s pravidly EASA). Česká letecká servisní je hrdá na to, že je jednou z mála evropských společností, které jsou skutečně schopné, zkušené a certifikované takovéto projekty úspěšně dokončit.

Více technických informací o tomto projektu naleznete ZDE.

V případě, že máte zájem o podobnou modernizaci, neváhejte nás kontaktovat:

Peter Fejo - Business Development, tel.: +420 602 363 517, e-mail: peter.fejo@ceslet.cz